logo  
      
ARTIKLID 
Internetipoed panevad tavapoodidele pika puuga

Internetist ostmisel säästad nii aega, raha kui ka närve. Netiostlemist ei soovitaks ainult kärsitutele, sest kauba kättesaamine võtab vähemalt paar nädalat aega.

Samal ajal, kui kaubamajad hakkasid end jõulukaunistustega ehtima, oli ka internetipoodides näha esimesi pühade saabumise märke, kirjutab Eesti Ekspressi eriväljaanne Homme.
 
Amazon.com muutis avalehe välimust, eBay logo sai pähe päkapikumütsi ning Target.comi lehele tekkis palju lumehelbeid. Kõik need märgid tähistasid aasta ühe suurima rahakulutamise perioodi algust.

Kodus last kasvatav Tiiu Laur tellib enamiku riideid internetist, kuna kaup tuleb odavam ning valik on palju suurem kui tavapoodides. Samas käib Tiiu Laur tavapoodides sortimendiga tutvumas ja hindu võrdlemas. Oma ostud teeb ta aga eBay ostukeskkonnas.

Priit Vaikmaa on Modera.neti turundusjuht ning on internetist tellinud asju alates 1998. aastast, kui avas Amazon.comi raamatukaubamajas konto. Paar-kolm korda aastas saab ta Amazonist paki, milles on enamasti erialane kirjandus.

Et jõulukinke internetist tellima hakata, peab aga tegema päris palju eeltööd. Kõigepealt tuleb end registreerida PayPali maksekeskkonna kasutajaks, millega saab teha ülekandeid paljudes internetipoodides ning eelkõige eBay oksjonitel.

PayPal on eBay loodud maksesüsteem, mis töötab internetis mitmel pool maailmas. Kasutajal peab olema tavaline pangakaart või krediitkaart, mille andmed salvestatakse PayPali kontole.

Enne eBays ostma asumist peaks endale selgeks tegema selle keskkonna põhitõed, mugavaim tee selleks on esilehel asuv «help»-viide.

Petturite vältimiseks on eBays sisse viidud usalduse skaala, mis on toodud protsentides iga müüja nime järele. Kindlasti tuleb jälgida ka seda, mitu tehingut kõrge reitinguga müüja on teinud, sest petturid müüvad usaldusväärtuse saamiseks maha mõne odava eseme, saavad maksimaalse reitingu ning asuvad selle varjus pätti tegema.

Kokkuvõttes kulub võrreldes tavapärase igaõhtuse mitmetunnise poodide kammimisega jõulukinkide tellimine internetist kokku vaid mõni tund aega.


 


WelcomeToEstonia