logo  
      
ARTIKLID 
Hiiumaa võtab kasutusele “eurumündi”

 Hiiumaa võtab kasutusele “eurumündi”

Hiiu “üheeurused”. (Erakogu)

Hiiumaa võtab esmaspäevast kasutusele kunstnik Reedik Piibe kujundatud suveniirmündi, “Hiiu euru”.

“Hiiu euru” valmistamise mõte tuli Viimsis elavale Piibele pärast osalemist päris Eesti euromündi kujunduskonkursil. Reedik Piibe abikaasa Illi Eero on päri Hiiumaalt ja sealt sai ta idee kujutada ühe euromündi kavandil kaunist Kõpu tuletorni. Piibe konkursitööd pääsesid 30 parema hulka, kuid võidutööks valiti Eesti kaardi kujutisega mündikavand.

Nüüd tellis Hiiumaa muuseumi direktor Urmas Selirand Reedik Piibelt päris oma “Hiiu euru”. “Üheeurused” mündid on valmistatud melhiorist ja vasesulamist ning neil on kujutatud Hiiumaad ja Kõpu tuletorni. Münte esitletakse Kärdlas Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas esmaspäeval.

Hiiumaal on varemgi oma raha kasutusel olnud – Teise maailmasõjani tegutsenud Kärdla Kalevivabrikus olid kasutusel nahast vabrikurahad – klubid.

Päev, mil Eesti loodab eurole üle minna, on veel kalendrisse märkimata. Valdav osa Euroopa Liidu suurte liikmesriikide elanikkonnast on arvamusel, et ühisrahal eurol on olnud riigi majandusele negatiivne mõju. Näis, kuidas mõjub Hiiu euru Hiiumaa majandusele.


 


WelcomeToEstonia