logo  
      
ARTIKLID 
Pärnu muuseumis näidatakse põnevaid kogusid

Pärnu muuseumis on avatud näitus “Mida kõike ei koguta …”, mis on pühendatud Pärnu filatelistide seltsi 45. aastapäevale ja asutajaliikme Henno Sepa 85. sünnipäevale. Eksponeeritud on Valeri Kruglovi, Heino Talviste, Helmut Aasamäe, Mati Aaste, August Lamesoo, Jaan Moigi, Heldur Kääratsi, Tõnis Kiisa, Enn Halliku, Henn Aasa kogud ja Pärnu ühisgümnaasiumi kollektiivkogu.

Pärnu filatelistide seltsile on see juba kümnes näitus Pärnu muuseumi ruumides. Eksponeeritud kogudest on välja pandud valik kõikvõimalikke esemeid: medaleid, pähklitange, Vene-aegseid mudelautosid, suveniire olümpiamängudelt, tulemasinaid, fotoaparaate ja palju muud. Loomulikult saab näha levinumaid kollektsioneerimisobjekte, näiteks unikaalsete vaadetega postkaarte, erilise kujuga postmarke ja münte.

Pärnu filatelistide seltsis on hiilgeaegadel olnud 650 noort ja 400 täiskasvanud liiget, koguti kõike, mis ette juhtus. Populaarsemad kogumisalad olid postmargid, postkaardid, taskukalendrid, mündid, boonid, kirjaümbrikud, vanad dokumendid ja raamatud-ajakirjad-ajalehed.

Näitusele on oodatud kõik alates kollektsionääridest ja lõpetades linna noorsooga. Korraldajad tahavad noorte seas oma hobisid propageerida ja kogumiseks uusi ideid anda, sest kollektsioneerides saab toredasti aega sisustada ja uut ning põnevat avastada. Näitus on avatud 28. aprillini.


 


WelcomeToEstonia