logo  
      
ARTIKLID 
Autokollektsionäär ehitas autode mahutamiseks uue maja

Kui inglane Bryn Williams avastas, et tema palavalt armastatud klassikaliste autode kollektsioonile ei jagu garaažiruumi, ehitas ta endale uue maja, kust ei puudu ka 9 autot mahutav garaaž.
 
Klassikalised autod on Bryni võlunud juba teismeeast saati. Kardiokirurgina töötaval mehel, kes veedab Londoni St. Thomase haiglas 18 tundi päevas, pole olnud kuigi palju aega oma hobiga tegelemiseks, kuid aastate jooksul on tal õnnestunud kokku koguda üheksast imelisest autost koosnev kollektsioon, kirjutab Telegraph.co.uk.

«Ma ostsin nad siis, kui nad läksid odavaks, ning spetsialistide abiga olen nad järk-järgult korda teinud,» ütles Bryn.

Mehe sõnul on tea koos oma naisega ühes kohas elanud juba 26 aastat, kuid nende esialgses majas polnud autodele piisavalt ruumi. Enne uue maja ehitamist pidi ta oma autosid mujal hoidma.

Bryn ja tema naine Caruline jõudsid oma 1960. aastatel ehitatud maja kaks korda laiendada, et teha ruumi juurde just nimelt autodele. Kuid lõpuks otsustasid nad ehitada uue maja ja valik langes Saksamaal konstrueeritud tüüpmaja Huf Hausi kasuks.

Huf Hausi majad ehitatakse klaasist ja puittaladest ning seetõttu on nad kerged ja kiiresti kokkupandavad.

600 ruutmeetri suurune maja läks maksma ligi 10 miljonit dollarit ehk 114,6 miljonit krooni. Lisaks hiigelsuurele garaažile on maja soklikorrusel ka mängutuba, töötuba ja majapidamisruumid. Hoone esimesel korrusel paikneb elutuba ja köök ning üks magamistuba, teisel korrusel aga veel neli magamistuba. Majas on ka 4 vannituba, põrandaküte ja koduvalvesüsteem.


 


WelcomeToEstonia