logo  
      
ARTIKLID 
Valmis olulise numismaatikateose kordustrükk

 

Ajaloomuuseum tutvustas faksiimiletrükki Eduard Philpp Körberi ülevaatest "Tallinna linnas vermitud mündid".


Ajaloomuuseum tutvustas faksiimiletrükki Eduard Philpp Körberi ülevaatest "Tallinna linnas vermitud mündid".Eesti ja Tallinna ajaloo, eriti numismaatika jaoks tähtsa teose lasi Ajaloomuuseum tõlkida ja publitseerida, alustades nii Eesti valgustusajastu suurmehe Eduard Philipp Körberi elutöö uurimist ja avaldamist, vahendas Aktuaalne kaamera. Võnnu pastor Körber oli kirikutöö kõrvalt väga laia haardega Eesti muististe ja mälestiste uurija. Tema pärand Eesti ajaloo osas on hindamatu. Körberi numismaatikakogu moodustas kaua aega põhiosa Õpetatud Eesti Seltsi mündikogust.

Eduard Philipp Körber oli Õpetatud Eesti Seltsi rajajaid ja innukas kodumaiste muististe kogujaid. Ajaloouurijaile on aga hindamatu väärtusega 18.sajandi lõpus ja 19.sajandi esimesel poolel elanud ja töötanud Võnnu pastori kirjalik pärand muinasmälestiste kirjeldused nii sõnas kui pildis.  Selle pärandi kultuuriloolist väärtust on võimatu üle hinnata.

Ajaloomuuseumi eelkäija Eestimaa Provintsiaal Muuseumi materjalide hulgas, mille muuseum Akadeemilise Raamatukogu Baltica-Osakonnalt aasta tagasi üle võttis oli ka eesti esimese kollektsionääri Eduard Philipp Körberi vihik Tallinnas vermitud müntidest.
 


WelcomeToEstonia