logo  
      
ARTIKLID 
Soome tankioksjonil müüdi vrakistunud sõjamasinaid sadade tuhandete eurode eest

Oksjoni hitiks osutusid oodatult Saksa liikursuurtükid!

Soomes täna toimunud tankioksjonil müüdi täna maha paarkümmend kasutuskõlbmatud sõjamasinat, mille seas oli nii tanke kui ka liikursuurtükke.

Hinnad kasvasid kiiresti ja lõpuks kogunes müügitulusid kassasse 669 200 eurot (10,5 miljonit krooni), vahendas YLE.

Kohapeal võisid potentsiaalsed ostjad katsuda oma käega 18 Briti päritolu Comet ja Charioteer klassi tanki, mis olid Soome kaitseväe teenistuses pärast Teist maailmasõda.

Oodatult kõige huvipakkuvamad artiklid olid siiski kolm Saksa päritolu liikursuurtükki Sturmgeschütz III, millest üks osales ka Jätkusõjas. Erinevalt Briti tankidest on need sõjamasinad maailmas tänapäeval üsna haruldased.

Lääne-Soome läänis Ruovesil toimunud oksjonil suurtükke avalikult ei näidatud, kuid nende eest maksti lõpuks konkurentsitult kõige rohkem raha – kolm Sturmgeschütz III müüdi maha kokku 425 000 euro (6,65 miljonit krooni) eest, neist ühe ostis inglane Mike Stallwood 185 000 euro eest, vahendas ka Iltalehti.

Sõja järel kasutati Saksa liikursuurtükke õppustel sihtmärkidena ja huvilised said neile tekkinud kahjustusi oksjonil uurida piltidelt

USA ja Briti kollektsionääre huvitasid siiski ka tankid: kõige kallim Comet müüdi maha 25 000 euro ja Charioteer 16 000 euro eest. Tankide alghinnaks oli pandud vaid tuhat eurot.

Ruovesi oksjon meelitas täna ligi hulgaliselt välismaalasi, keda saabus kohale kümnest eri riigist. Pildid müüki pandud oma aja ära elanud sõjamasinatest leiad siit.


 


WelcomeToEstonia