logo  
      
ARTIKLID 
Kuld on kallim kullast

Eestis viimasel ajal üha enam investorite seas populaarsust võitnud kuld on üha odavneva USA dollari, st dollari suhtes üha tugevneva euro tõttu eestlasele kallis.

Füüsilise kullaga kaupleja ASi Tavidi juhataja Alar Tamming vaidles vastu, öeldes, et Eestis ei ole kulla hind kallim kui USAs. Ta põhjendas: "Ei ole kallim, sest kulla hinda noteeritakse maailma finantsturgudel pidevalt." Edasi selgitas ta, et Eestis müüdava kulla hind kalkuleeritakse, arvestades kulla hinda dollari suhtes ning euro ja dollari kurssi, kirjutas Äripäev.

Hind on pidevalt muutuv vastavalt maailmaturu olukorrale. Erinevalt füüsilisest kullast, mida saab kätte võtta, nimetab maaklerfirmade vahendatavat elektroonilist kulda Tamming elektriimpulsiks, mille säilimine sõltub pankade käekäigust, maailma majanduse olukorrast ja poliitilistest otsustest. "Elektrooniline kuld ei ole tagatud füüsilise kullaga," rõhutas füüsilise kullaga kaupleja.

Aga millest siis tuleb erinevus kulla hinnas? "Hind on sama, erinevused võivad tekkida, kui võrrelda erinevatel päevadel erinevates riikides müüdava kulla hindu. On vaja võrrelda hindu samal ajahetkel," vastas Tamming.

LHV maakler Ragnar Pleesi sõnul on füüsilise kulla turg ebaefektiivsem ning selle hinnad peaksid sisaldama tarne, hoidmise jne kulusid.


 


WelcomeToEstonia