logo  
      
ARTIKLID 
Eesti Pank andis välja 10 kroonise meenerahatähe

Eesti Pangas esitleti täna meenerahatähte, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 90. juubeliaastale ning Eesti krooni taaskasutuselevõtu 16. aastapäevale.

Kollektsionääridele mõeldud meenerahatähe kujundamisel on lähtutud nii praegu käibiva kui ka sõjaeelse Eesti kümnekroonise kujundusest, teatas Eesti Pank.

Meenerahatähe esikülg on täpne koopia Günther Reindorffi kujundatud sõjaeelse kümnekroonise esiküljest, tagakülg pärineb praeguselt kümnekrooniselt, millel Valdimiri Taiger on jäädvustanud Tamme-Lauri tamme. Lisaks on meeneraha tagaküljel Eesti Vabariigi vapp. Meenerahatähtede tiraaž on 30 000.

"Meenerahatähe väljaandmise idee tekkis tänu 1940. aasta 10kroonise kolmele originaaltrükiplaadile, mis leiti 2000. aastal Eesti Panga varahoidlast riiulialusest peidikust,"  rääkis Eesti Panga president Andres Lipstok. "Tõenäoliselt olid plaadid sinna peidetud pärast Eesti okupeerimist 1940. aastal ja oleks pidanud hävitatama, nagu juhtus 10krooniste valmis trükitud tiraažiga."

Meenerahatäht koos EV 90. juubeliaasta kujundusega 1-kroonise käibemündiga on müügil esitlusvihikus, mille hind on 200 krooni.

Esitlusvihikuid saab osta 20. juunil alates kell 13 Eesti Panga muuseumist ja alates 25. juunist ka SEB kontoritest üle Eesti. Lisaks müüvad esitlusvihikuid Eesti Ajaloomuuseum Tallinnas ja Eesti Rahva Muuseum Tartus.
 


WelcomeToEstonia