logo  
      
ARTIKLID 
Kultuurikrahh

Koos aktsiate ning kinnisvara väärtustega on minema pühitud ka ports kultuuri - kultuurimullist krahhini. 

Dramaatiline langus aktsia- ning kinnisvarahindades on kahtlemata imenud kõik meie tähelepanu viimaste kuude jooksul. Samal ajal, kui Dow Jones tööstusindeks on 35% kukkunud, on kultuurimullist samuti kõvasti õhku välja vihisenud.


Inimesed juba ostavad vähem raamatuid ning muusikat. USA albumimüük kukkus 2007. aastal 9,5%. Kultuur on pihta saanud popmuusikast süvamuusikani, kunstist raamatuteni. Maailma vanuselt kolmas kunstioksjoni maja Sotheby's kaotas 28,2 miljonit dollarit oma prestiiźikate uue kunsti oksjonitega. Rohkem kui tosin Broadway etendust on kinni pandud, kirjutab kirjutab Portfolio.com


Kultuuriinstitsutsioonide rahastamine käib juba kolgata teed ning arvatavasti ei ole tsükli põhja veel näha.


2007. aastal panid mitmed investeerimisfondid oma rahad Broadway etenduste alla, oodates sealt kõrgeid tulusid. 2008. aastal muutusid Broadway ninamehed närviliseks. Etendusi hakati sulgema, nende hulgas pandi kinni sellised kõrgelennulised etendused nagu Grease ning Hairspray.


2007. aasta lõpus andsid raamatukirjastajad lugematul hulgal välja kinnisvara- ning finantskirjandust stiilis "kuidas teenida kibekiirelt miljoneid", mis müüsid laitmatult. 2008. aasta detsembris pani suurim hariva kirjanduse väljastaja Houghton Mifflin Harcourt seisma oma projektid ja Penguin ning HarperCollins külmutasid palgad.


2007. aastal sügisel tegid uue kunsti oksjonid New Yorkis ikka veel käivet. Sotheby'sel õnnestus müüa Francis Baconi maali siis veel 45,6 miljoni dollari eest ning Paul Gauguini oma 39 miljoni dollari eest. Selle aasta märtsikuus nimetas aga Fine Art Capitali president Andy Augenblick, kes on USA suurim laenaja kunsti tagatisel, olukorda "krahhiks".


Üks ajastu sai läbi, et teha ruumi järgmisele.


 


WelcomeToEstonia