logo  
      
ARTIKLID 
Eesti pillimeister avastas haruldase kitarri

Vastse-Kuuste pillimeister-restauraator Andrus Hämäläinen on veendunud, et tema kätte kordategemiseks sattunud kitarr on pärit 19. sajandist ning üsna suure tõenäosusega maailmakuulsa Austria pillimeistri Johann Georg Staufferi käe all valminud.

Sellised pillid on üle ilma unikaalsed, rääkimata Eestist. Kitarriraamatute, piltide ja sõprade pilliasjatundjate abil jõudis Andrus Hämäläinen pärast mitmekuist otsingut tõdemuseni, et mullu Ruhnus hääldepanekuks saadud pill on tegelikult midagi väga erilist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui ma nägin seda, oli kohe selge, et tegemist on millegi harukordsega, sest ma ei olnud varem midagi taolist näinud," meenutas Hämäläinen, kes on oma 26aastase pillimeistri-restauraatori karjääri jooksul näinud sadu kitarre.

Kuigi kitarri originaalkaelaosa kasutada ei saanud ja meister tegi selle uue, ei kahanda see Hämäläineni väitel pilli väärtust.

Et Staufferi pille liigub maailmas vähe, on raske öelda ka nende väärtust. Kuuldavasti olla selliseid müüdud 12 000 dollari ehk 120 000 krooni eest. Eesti pill pole müügiks. Kuidas selline unikaalne, hinnanguliselt 170aastane kitarr Eestisse võis sattuda, ei tea keegi. Igatahes annab meister selle tagasi omanikule

"Ei, ma ei taha teda endale. Ta on kuidagi liiga müstiline minu jaoks ja selline täis salapära," arvas pillimeister.


187771_01


Haruldane kitarr. (Foto: ERR)


 


WelcomeToEstonia