logo  
      
ARTIKLID 
Peagi saab osta euromüntide stardikomplekti

Eesti Pank tellib 600 000 euromüntide stardikomplekti, et Eesti inimesed saaksid enne euro kehtima hakkamist uue rahaga tutvust teha. Komplektis on kokku 42 münti väärtuses 12,79 eurot ja selle saab soetada 200 krooni eest.

Stardikomplektid sisaldavad kõiki kasutusele tulevaid Eesti euromüntide nominaale. Nii on komplektis seitse 1-sendist, kuus 2-, 5-, 10- ja 20-sendist, viis 50-sendist ning neli 1-eurost ja kaks 2-eurost.

Stardikomplektid tulevad müüki 1. detsembrist. Üks inimene korraga osta kuni viis komplekti. Euromüntide komplekte hakatakse müüma pangakontorites. Võimalusel laiendatakse müügikanalite võrku ja sellest teavitatakse enne detsembrit.

Stardikomplektides olevad mündid hakkavad kehtima 2011. aasta 1. jaanuarist, mil eurost saab Eesti ametlik maksevahend. Enne seda ei ole Eesti euromündid üheski euroala riigis maksevahendina kasutatavad.

Mündid toodab Eesti Pangale Soome Rahapaja Oy (Mint of Finland). Stardikomplektide valmimist kaasrahastab Euroopa Komisjon.

Kahe nädala eest valminud uued euromündid on tutvumiseks väljas Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn). Muuseum on avatud kolmapäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16. Sissepääs on tasuta. Kõik huvilised on oodatud, teatab keskpank.
 


WelcomeToEstonia