logo  
      
ARTIKLID 
Euromüntide stardikomplekt jõuab müüki 1. detsembril


Eesti Pank esitles täna kõiki käibeletulevaid Eesti euromünte sisaldavat stardikomplekti, mida saab alates 1. detsembrist osta kommertspankade ja Eesti Posti kontoritest.


Keskpanga teatel on stardikomplekt mõeldud Eesti elanikele uute euromüntidega tutvumiseks ja samuti selleks, et oleks võimalik juba 1. jaanuarist sooritada oste euro sularahaga.


Stardikomplekt koosneb 42 euromündist koguväärtusega 12,79 eurot (200,12 krooni). Komplekti on lisatud turvažetoon, et kinnitada stardikomplekti autentsust.


Euromüntide stardikomplekt hakkab maksma 200 krooni ja korraga saab osta kuni viis komplekti.


Eesti Pank valmistab 600 000 euromüntide stardikomplekti arvestusega, et jaguks üks komplekt iga majapidamise kohta. Elanikele tutvumiseks mõeldud komplekte müüakse ainult detsembris ja seni, kuni neid jätkub.


Stardikomplektid toodab Eesti Pangale Soome Rahapaja Oy. Stardikomplektide valmimist kaasrahastab Euroopa Komisjon.


Stardikomplektides sisalduvad Eesti euromündid hakkavad seadusliku maksevahendina kehtima 2011. aasta 1. jaanuarist, mil eurost saab Eesti ametlik maksevahend.


Euromüntide stardikomplektis on järgmised euromündid: seitse 1-sendist, kuus 2-, 5-, 10- ja 20-sendist, viis 50-sendist ning neli 1-eurost ja kaks 2-eurost.


460694t54h058d


Foto: Toomas Huik


 


WelcomeToEstonia