logo  
      
ARTIKLID 
Panga pank sai oma raha

 

 

Eile jõudis Saaremaale esimene partii Panga küla oma raha – lesti, mille vääringu aluseks ja kattevaraks on Saaremaa rannikumeres ujuvad lestaparved.

Üks raha vermimise initsiaatoreid Hugo Meri sõnas, et Panga pank on Eesti kõige kindlam pank, mistõttu sellele ka oma raha tegemine on üsna iseenesestmõistetav.

Lesta kurss krooni suhtes on 1:2, viiekümnelestase mündi eest tuleb välja käia sada krooni. Meri kinnitas, et viiekümnelestase eest peaks Pangal soovi korral just nimetatud arvu lesti kätte saama.

Kavandi autor on Panga küla mees, Eesti tuntumaid heraldikuid Priit Herodes. Mündi esiküljel on kujutatud vaade Panga pangale, tagaküljel ilutseb aga Panga küla kahe lestaga vapp, mida piirab kiri “Saaremaa Panga pank Estonia”. Esimesed kakssada raha on sileda servaga, järgmised varustatakse juba servakirjaga.

Mündid vermis Tallinna ettevõte OÜ ANA Märgid Medalid. “Tervel Saaremaal võiks olla oma raha, see on omaette riik, siin elavad inimesed, kes oskavad teistmoodi mõelda ja unistada,” rääkis vermikoja juhataja Valdo Tali.

Varem on oma raha välja lasknud Torgu kuningriik, kelle ühe kiririlli alusväärtuseks oli pudel viina, ning Karala külaelu arendamise selts, kelle kinkekupüür Tuhat õnneraha on jõudnud juba paljudesse välisriikidesse.


 


WelcomeToEstonia