logo  
      
ARTIKLID 
Asjade tegelikkuse määratlemine ja oletamine!

­Vaadeldes osta.ee oksjoniportaali ja kauplejaid vanavara vallas, siis jääb mulje, et enamus oma kauba müüjaid on kasutamas oletletavat taktikat, kus kõik klaasist tooted on Lorup, portselanist nõud vähesegi dekooriga Langebraun ja iga mööbel Luterma mööblivabrikust. Kindlasti on see hea müüginipp tähelepanu võitmiseks aga kahjuks paljud ostjad võtavad seda ka tõena.
Tegelikult aga on enamus Eesti vanavara esemeid tänaseks tuvastatud ja ka juba paberkujul olevatesse raamatutesse ning kataloogidesse dokumenteeritud. Seega on soovitatav eelkõige ostja/kollektsionääri enda huvidest alustada kirjandusest. Saavutage endale algteadmised end huvitavas valdkonnas ja täiendage seda jooksvalt ja nii teate alati, mida ostate ning saate ka oma kogule kindlaid sihte seada.
Samuti on Eesti Ajaloomuuseum ulatanud abivalmis käe huvilisele. Juba teist aastat korraldatakse valdkonniti õpitubade sarja.


Teadmatuses saab süüdistada vaid iseennast!

Lisaks nimetatud rikkaliku info ja pildimaterjaliga raamatutest/kataloogidest Lorupist, Langebraunist, Lutherist on ka teistele valdkondadele saadav piisavalt materjale ja kui Te ei tea/leia ise, siis uurige nende olemasolu teistelt huvilistelt.


 


WelcomeToEstonia