logo  
      
PRESSITEATED 
NUMISMAATIKA. KAS JA KUIDAS KOGUDA MÜNTE?

12. oktoobril 2013 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba numismaatika teemal. Õpituba viib läbi IVAR LEIMUS (numismaatik ja Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator).



Numismaatika tähendab ühelt poolt müntide kogumist, teisalt aga nende uurimist – tegemist on samal ajal nii kollektsioneerimise kui ka teadusega. Eesti Ajaloomuuseumi mündikogu hoidja Ivar Leimus tutvustab järjekordses õpitoas asja armastajatele müntide kogumise põhimõtteid, nende hankimisega seonduvat seadusandlust, kollektsiooni korrastamise ja hoidmise aluseid ning müntide määramist. Kuna enamasti kogutakse just kodumaaga seotud esemeid, siis tuleb juttu ka sellest, missugused rahad on Eestis ajaloo jooksul ringelnud, kes on need valmistanud ja kuidas nad on siia sattunud. Asja armastajatel on võimalik oma käega katsuda niihästi tuhandeaastaseid dirhemeid Araabia kalifaadist, penne anglosakside Inglismaalt ja muistsest Sigtunast kui ka kohalike maaisandate kesk- ja varauusaegseid veeringuid-killinguid.

Juhul, kui õpitoas osalejal on oma koduses kollektsioonis mõni põnev münt, mille kohta ta rohkem teavet soovib, siis tasub see kaasa võtta.



Palume osalemiseks eelregistreeruda SIIN. Kohtade arv on piiratud!

Osalustasu 3 eurot.



Järgmine õpituba teemal „Esimesed kinoetendused Eestis ja filmimaterjali säilitamine“ leiab aset 16. novembril kell 13.00. Õpituba viivad läbi Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor TÕNIS LIIBEK ja MAIROLD KAUS Eesti Filmiarhiivist.



Fotol: Liivimaa ordumeister Gotthard Kettleri topeltkulden umbes 1560. aastast. Eesti Ajaloomuuseumi kogu.
 


WelcomeToEstonia